Kartingo entuziastai varžėsi per lietų

2008 12 10 0:00
Pirmąjį Žiemos taurės turnyro varžybų etapą lydėjo ne sniegas, o lietus.
"Visus Bonus" nuotrauka

Šeštadienį Vilniuje prasidėjo Lietuvos kartingo federacijos rengiamo Žiemos taurės turnyro pirmosios lenktynės. Iš viso šį turnyrą sudaro penki varžybų etapai.

Į Žiemos taurės turnyro pirmojo etapo lenktynes Vilniuje susirinko 30 sportininkų. Jie buvo suskirstyti į keturias klases. Nors gamta kaprizijosi - lijo, - trasoje virė atkakli, kompromisų nepripažįstanti kova, neretai net peržengianti taisyklių leidžiamas ribas. Tačiau varžybų teisėjai buvo griežti ir netoleravo nedžentelmeniškų poelgių.

Jau per pirmą važiavimą 10 sekundžių bauda jie nubaudė "Honda" klasės kartu rungtyniavusį Lietuvos moksleivių informavimo ir techninės kūrybos centro (LMITKC) komandos narį Titą Bučelį. Dėl šios teisėjų "premijos" jis atsidūrė antrojoje pozicijoje, o pirmąja vieta džiaugėsi "Autopunkto" ekipos narys Kornelijus Kukta.

Tačiau per antrą važiavimą "Honda" klasės lyderiai jau nebuvo linkę daryti neleistinų manevrų. Šįkart savo pranašumą įrodė T.Bučelis - jis pranoko komandos draugą Maksimą Bykovą ir Ukmergės kartingo sporto centro lenktynininką Benediktą Urboną.

Susumavus abiejų važiavimų rezultatus "Honda" klasės lyderiu po pirmojo Žiemos taurės etapo buvo pripažintas T.Bučelis, surinkęs 45 taškus. Antrąją vietą užima M.Bykovas, turintis 36 taškus. Ukmergiškis B.Urbonas, Vilniuje gavęs 29 taškus, yra trečias.

Labai permaininga kova vyko ir tarp "Raket mini" klasės lenktynininkų, išskyrus lyderį, "MS Kart" atstovą Luką Stanevičių, kuris tvirtai laimėjo abu važiavimus. Čia pretendentai į prizininkus keitėsi lyg kaleidoskope. Per pirmą važiavimą antras finišą pasiekė LMITKC atstovas Simas Tankevičius, o trečias - jo komandos draugas Vytautas Keršys. Antrųjų lenktynių finišo liniją antras kirto jau Tomas Aniūnas iš LMITKC, trečias - "IJ Racing" sportininkas Evaldas Kauzonas.

Abu važiavimus laimėjęs L.Stanevičius surinko 50 taškų ir tapo šios klasės Žiemos taurės turnyro lyderiu. Po 33 taškus pelnė T.Aniūnas ir S.Tankevičius, tačiau antrąja pozicija gali džiaugtis Tomas, užėmęs aukštesnę vietą per antrą važiavimą. E.Kauzonas ir V.Keršys, turintys po 27 taškus, dalijasi ketvirtąją-penktąją vietas.

Bene labiausiai žiūrovai laukė jaunųjų sportininkų, kurie varžosi galingiausios klasės kartais, turinčiais 125 kub. cm darbo tūrio variklius, lenktynių. Čia savo pranašumą įrodė dar prieš varžybas prognozuoti lyderiai - "Juta Racing" atstovas Ignas Gelžinis (kartas be pavarų dėžės) ir sporto klubo RKV narys Saulius Pocevičius (su pavarų dėže).

Tarp komandų Žiemos taurės turnyro pirmojo etapo lenktynes laimėjo LMITKC ekipa, pelniusi 118 taškų. Antra liko "MS Kart", surinkusi 79 taškus, trečia - Panevėžio rajono MKSC komanda. Jos sportininkai Vilniuje iškovojo 70 taškų.

Antrojo etapo lenktynės vyks gruodžio 20 dieną Aukštadvaryje.