TRASA

Kartingo meistrai šventė sezono pabaigą

2008 11 26 0:00
Visų klasių čempionai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir piniginiais prizais.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Šeštadienį Vilniuje Lietuvos kartingo federacija surengė pirmenybių nugalėtojų ir prizininkų bei jų trenerių pagerbtuves, per kurias lijo tikras prizų ir specialių apdovanojimų lietus.

Kartingų sporto federacijos prezidentas Darius Jonušis, sveikindamas susirinkusiuosius, pasidžiaugė, kad šiemet bendromis pastangomis pavyko šia sporto šaka sudominti daugiau perspektyvaus jaunimo, o pačios pirmenybės buvo ir masiškesnės, ir sklandžiau organizuotos. Šalies kartingo čempionate varžėsi net 81 dalyvis ir 26 komandos.

Amžius - ne riba.

Šios iškilmės daugelio jaunųjų sportininkų gyvenime - pirmosios, ilgam išliksiančios jų atmintyje. Lietuvos kartingo čempionato dalyvė Elzė Vasiliauskaitė, kuriai kitų metų vasario 9 dieną sukaks vos aštuoneri, sakė, kad jai įteiktas jauniausiojo pirmenybių dalyvio prizas privertė jaudintis labiau nei debiutinės lenktynės Šiaulių kartodrome.

Vyriausias čempionato dalyvis Arvydas Pabrinkis už mažąją lenktynininkę yra vyresnis beveik keturiasdešimčia metų - Kalėdų išvakarėse jis švęs 48-ąjį gimtadienį.

Apdovanojimų ceremonija prasidėjo pačių mažiausių sportininkų apdovanojimu. "F Mini" ir "F Mikro" klasėse šįmet varžėsi atitinkamai 18 ir 15 dalyvių. "F Mikro" klasės čempionu tapo svečias iš Rusijos Jevgenijus Fedorenka, o "F Mini" klasėje nugalėjo šiaulietis Eimantas Šiaurys, 37 taškais pralenkęs antrojoje vietoje likusį savo brolį Airidą. Šie vaikai visą sezoną atkakliai kovojo, nepaisydami patirties ir įgūdžių stokos. Po kelerių ar keliolikos metų galbūt išvysime juos kitose automobilių sporto šakose siekiančius aukštų rezultatų.

Lemiami taškai

"Rok Junior" klasėje čempionu tapo vilnietis "IJ Racing" komandos narys Dominykas Juknelevičius, vos 3 taškais aplenkęs daugkartinį šalies čempioną, Šiaulių kartingo klubo atstovą Mantą Neverdauską. Nedaug nuo lyderių atsiliko ir čempionato bronzą pelnęs kaliningradietis Maksimas Ivaščenka.

"Rok" klasėje pirmąsias vietas pasidalijo kauniečiai, "Juta Racing" komandos atstovai. Čempionu tapo Martynas Griška, o Ignas Gelžinis iškovojo antrąją vietą. Trečioji vieta atiteko panevėžiečiui Simui Juodviršiui, kuris varžėsi ir "Rok", ir KZ2 klasėse.

Tarptautinė KZ2 klasė, kurioje sportininkai važiuoja iki 50 arklio galių pajėgumą išvystančiais ir net šešias pavaras turinčiais kartingais, naujai išrinktos federacijos iniciatyva atsirado tik šiemet. Joje varžėsi 28 dalyviai, o nugalėtojui atiteko specialus prizas - kelionė į lenktyninių automobilių "Spyker Cars" gamyklą. Čempiono titulą, kartu ir šį prizą, pelnė klaipėdietis, "RKV Racing" komandos narys Kevinas Gracholskis. Antrąją vietą užėmė S.Juodviršis, o trečioji atiteko "Kauno tiltų" komandos nariui K.Pakrosniui.

Į čempionato pabaigtuves susirinkę svečiai ir žurnalistai taip pat galėjo išbandyti savo jėgas prie kartingo vairo. Trenerių, rėmėjų ir sportininkų grupėje greičiausias buvo S.Juodviršis, o tarp žurnalistų - TV laidos apie automobilius vedėjas Ramūnas Fetingis.