TRASA

Latviai Ameriką pavergė 1367 AG superbolidu

2015 07 01 12:44
Latvijoje pagamintas "eOn PPO3" tapo pirmuoju elektromobiliu, laimėjusiu Amerikos "Pikes Peak" lenktynes. LŽ archyvo nuotraukos

Latvijos kompanijos „Drive eOn“ pagamintas lenktyninis elektromobilis „eOn PPO3“ tapo praėjusį savaitgalį Amerikos Kolorado valstijoje vykusių prestižinių lenktynių „Pikes Peak“ nugalėtoju. Latviams šis įvykis tapo beveik nacionaline švente.

Pasak tarptautinės žiniasklaidos, latvių „eOn“ perrašė ir vienų seniausių, sudėtingiausių ir prestižiškiausių lenktynių į Pikes Peak kalną istoriją – tai buvo pirmas elektromobilis, laimėjęs šias lenktynes. Beveik 20 kilometrų trasą latvių pagamintas ir piloto Rhyso Milleno vairuojamas superbolidas įveikė per 9,07,222 minutės. Antroje vietoje liko japonų piloto Nobuhiro "Monster" Tajimos valdomas „e-Runner“, lenktynių trasoje praleidęs 9,32,401 minutės.

Tarptautinė žiniasklaida pažymi, kad galingai latvių elektra varomai transporto priemonei nepavyko viršyti tradiciniais degalais varomo perdaryto „Peugeot 208“ absoliutaus lenktynių rekordo, kurį prancūzų superbolidas pasiekė 2013-aisiais. Tų metų vasarą vykusiose varžybose piloto Sebastiano Loebo vairuojama mašina trasą įveikė per 8,13,878 minutės.

Pike Peak kalno papėdėje nusidriekusi lenktynių trasa turi net 156 staigius posūkius.

Vienas „Drive eOn“ kūrėjų Khristupas Dambis yra sakęs, jog sukurti elektrinį superbolidą latviams kainavo 300 tūkst. eurų. Teigiama, jog įsibėgėti iki 100 km/h greičio „eOn PPO3“ gali vos per 2,5 sekundės. Po sėkmės euforijos apimta Latvijos žiniasklaida netgi žadėjo, kad jau netolimoje ateityje superbolido kūrėja „Drive eOn“ bus pajėgi mesti iššūkį netgi pasaulinio garso JAV elektromobilių gamintojai „Tesla“.

„Pikes Peak“ lenktynės ant to paties pavadinimo kalno rengiamos nuo 1916 metų. Startuojama 2862 metrų, finišuojama – 4301 metrų aukštyje. Lenktynininkams ekstremaliomis sąlygomis reikia įveikti vingiuotą, netikėtai kylančią aukštyn ir besileidžiančią žemyn trasą, kurioje yra net 156 staigūs posūkiai. Varžydamiesi lenktynininkai įveikia 19 ratų.