TRASA

Lenktynininkus stabdė avarijos

2010 06 02 0:00
Nauji keturių valandų lenktynių nugalėtojai - "Alfa Romeo klubo" lenktynininkai.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Sekmadienį Kačerginės "Nemuno žiedo" trasoje vyko Baltijos šalių automobilių žiedinių lenktynių 2010 metų atvirojo čempionato antrojo etapo varžybos.

Jos sutapo ir su visų trijų šalių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos automobilių žiedinių lenktynių čempionatų antraisiais etapais. Varžybų programą papildė "BMW taurės" ir jau dešimtą kartą surengtos 4 valandų lenktynės, kurių dalyviai šįsyk varžėsi dėl "Automotoprojektų" taurės.

Susirinkus negausiam 33 sportininkų būriui buvo nuspręsta visų klasių važiavimus sujungti į vieną, tačiau iki finišo dalyvių gretas dar labiau praretino avarijos.

Trūko konkurencijos

Geriausią rezultatą pasiekė Andrius Firantas, su "Honda S2000" laimėjęs abejas "Baltic Open I" klasės lenktynes, pelnęs 50 taškų ir gana įdomioje dvikovoje abu kartus pranokęs "Rotoma Racing" lenktynininką Robertą Graudinį, iškovojusį antrąją vietą ir 40 taškų. Trečioji vieta atiteko Arvydui Padvaiskui, su "Toyota Lexus LS 400" iškovojusiam 30 taškų.

"Baltic Open II" klasės sportininkų varžytuves laimėjo daugkartinis šalies kartingo čempionas Mantas Neverdauskas, vairavęs "Honda Civic" (45 taškai), antrąją vietą užėmė Saulius Vitkauskas su "Honda Civic" (39 taškai), o trečias liko Arūnas Granskas su "Honda Civic Type R" (36 taškai).

S1600 ir SB2000 klasėse varžėsi tik svečiai iš kaimynių respublikų. Kadangi pastarojoje buvo tik trys dalyviai, po antrųjų lenktynių dėl avarijos liko tuščių vietų ant nugalėtojų garbės pakylos. Žiūrovų pamėgtame "Ąžuolo" posūkyje trasa nepasidalijo estas Kasparas Aruvee ir latvis Uldis Timakas, jie išlėkė už trasos ribų, todėl latvis Marcis Birkensas liko vienišas ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio.

Per "BMW taurės" varžybas dalyviams teko įveikti gerokai didesnę konkurenciją. Jas laimėjo Dovilas Čiutelė, surinkęs 45 taškus ir pranokęs Gediminą Ramoną, pelniusį 34 taškus. Trečiąją vietą iškovojo latvis Kristapas Mietulis.

Avarijų gausa

Keturių valandų lenktynėse startavo 14 komandų. Jų favoritais buvo laikomi "Rimo" komandos nariai Rimantas Blažulionis ir Saulius Vitkauskas, "BMW 330D" automobiliu laimėję visas trejas pernai vykusias 4 valandų lenktynes. Tačiau su viltimi laimėti ir ketvirtas varžybas iš eilės tamdemui teko atsisveikinti dar prieš kvalifikacinius važiavimus dėl sugedusių automobilio stabdžių.

Šios lenktynės taip pat pasižymėjo rimtomis avarijomis. Varžyboms įpusėjus "222" komandos "Volkswagen New Beetle RSI" automobilį vairavęs ir antrojoje vietoje tuo metu važiavęs Rimas Cesiulis nesuvaldė mašinos. Atomobilis, pralaužęs tvorą, kelis kartus vertėsi, o išversta tvora nelemtai kliudė ir netoli jos stovėjusį automobilį.

Po šio įvykio sportininkai buvo priversti ilgai sekti paskui saugos automobilį. Vos atnaujinus lenktynes į trasą ir vėl teko grąžinti saugos automobilį, kai susidūrė "Auto ABC-SGR" ir "Neiluvos-Martin Sport" sportininkai. Pastarieji buvo priversti pasitraukti iš kovos.

Pirmieji finišo liniją kirto ir "Automotoprojektų" taurę iškovojo "Alfa Romeo klubo" lenktynininkai Rimvydas Agurkis, Nerijus Beržinis, Kastytis Stankaitis ir Artūras Putna, 141 ratą su "Alfa Romeo 155 TI" nuvažiavę per 4 val. 53,730 sekundės.