TRASA

Lietuviai demonstravo jėgas Didžiojoje Britanijoje

2012 04 18 6:00

"Porsche Carrera Cup GB" lenktynėse Didžiojoje Britanijoje Jonas Gelžinis du kartus lipo ant prizininkų podiumo ir buvo pripažintas geriausiu savaitgalio lenktynininku.

Abiejuose "Donington Park National" trasoje vykusių lenktynių važiavimuose lietuvį lydėjo permaininga sėkmė. "Juta Racing" J.Gelžinis pelnė antrąją ir trečiąją vietas, bet nuo abu kartus iš pirmosios vietos startavusio Michaelo Meadowso atsiliko visai nedaug, atitinkamai 0,044 ir 0,125 sekundės.

Tarp lyderių

Po kvalifikacinių važiavimų lietuvio automobilyje buvo pakeista sankaba ir tai turėjo įtakos pirmajam startui. Lenktynėms vos prasidėjus J.Gelžinis iš antrosios vietos nusirito į penktąją, tačiau varžyboms įsibėgėjus demonstravo tokį pat tempą kaip kvalifikacijoje ir įveikė greičiausią varžybų ratą. Lenktynėms artėjant į pabaigą susiformavo lyderių ketvertukas: nuo nugalėtoju tapusio M.Meadowso antrąją vietą užėmęs Benas Barkeris atsiliko 0,249 sek., J.Gelžinis - 0,766 sek., o ketvirtas likęs Samas Tordoffas - 1,034 sekundės.

Antrojo važiavimo metu lietuviui puikiai pavyko startas, jis aplenkė S.Tordoffą ir pakilo į antrąją vietą. Lenktynėse Jonas vėl įveikė greičiausią ratą ir už tai dar kartą gavo papildomą tašką. Atsiplėšęs nuo artimiausių persekiotojų jis ėmė vytis M.Meadowsą, bet viename iš posūkių stabdydamas paslydo ir prarado apie dvi sekundes.

M.Meadowsas iškovojo trečią pergalę šį sezoną, o J.Gelžinis finišavo antras, nuo nugalėtojo atsilikęs 1,918 sekundės. Po varžybų sportininko ekipa spėliojo, kad jam tikriausiai sutrukdė trasoje išsiliejęs aušinimo skystis. Trečiąją ir ketvirtąją vietas užėmė tarpusavyje įnirtingai kovoję Danielis Lloydas ir S.Tordoffas, nuo nugalėtojo atsilikę atitinkamai 6,131 ir 6,471 sekundės.

Po keturių "Porsche Carrera Cup GB" etapų lyderio pozicijoje žengia M.Meadowsas, surinkęs 81 tašką. J.Gelžinis, iškovojęs dvi antrąsias ir dvi trečiąsias vietas, pelnė 70 taškų ir užima antrąją poziciją. Visose lenktynėse ketvirtose vietose finišavęs S.Tordoffas surinko 56 taškus ir kol kas yra trečias.

Apsiribojo taškais

Gausesnės tautiečių gretos savaitgalį išmėgino jėgas "Renault Clio Cup" lenktynėse. Abejuose lenktynių važiavimuose iš pirmosios vietos startavo triskart pirmenybėse nugalėjęs Paulas Rivettas, o lietuviams sekėsi ne taip gerai. Ignas Gelžinis abu kartus varžybas pradėjo iš 15, o Tautvydas Barštys jaunesnysis - iš 22 vietos. Šį kartą dalyviams pavyko išvengti masinių avarijų, todėl pirmą važiavimą laimėjo P.Rivettas. I.Gelžinis dviem pozicijomis pagerino padėtį ir finišavo 13 vietoje, o T.Barštys jaun. - 18.

Antrajam važiavimui prasidėjus nepasisekė I.Gelžiniui, jis nukrito į 22 vietą, tačiau per lenktynes pakilo iki 15-osios. T.Barštys jaun. finišavo 20 vietoje - paskutinėje, už kurią skiriami taškai. Šis važiavimas lyderiams susiklostė gana įtemptai. Nugalėjo Jackas Goffas.

Po keturių etapų pirmąsias vietas užima J.Goffas, Adamas Bonhamas ir P.Rivettas. 28 taškus surinkęs I.Gelžinis bendrojoje įskaitoje užima 14 vietą, o 7 taškus pelnęs T.Barštys jaun. - 25-ąją.