Lietuviai įveikė pusę Šilko kelio

2010 09 15 0:00
B.Vanagas (baltai apsirengęs dešinėje) ir S.Jurgelėnas (kairėje) tęsia ralio maratoną be trukdžių.
Nacionalinio automobilių klubo nuotrauka

Sudėtingame Dakaro serijos ralyje "Šilko kelias 2010" taip pat dalyvauja lietuvių Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Ištvermės varžybose juos pasitiko ne vienas netikėtumas, bet sportininkai tvirtina tik įsibėgėjantys.

Pirmieji nesklandumai sportininkus ištiko dar Lietuvoje, kai prieš pat išvykimą į tarptautinį ralio maratoną Rusijoje sugedo visureigio "OSCar" variklis. Skubiai pakeitę motorą kitu, vyrai vos spėjo į varžybų startą.

Po pirmojo greičio ruožo ekipažas užėmė 16 vietą, bet antroji varžybų diena pasirodė esanti sunkesnė. Paaiškėjo, kad kai kurie variklio elementai neapsaugoti nuo molio ir juo netrukus aplipo visas radiatorius. Bijodami perkaitinti variklį lenktynininkai kelis kartus turėjo sustoti nuvalyti aušinimo įrangos ir taip prarado daug laiko. Po antrojo greičio ruožo B.Vanagas ir S.Jurgelėnas užėmė tik 27 vietą, bet trečiasis greičio ruožas buvo gerokai sėkmingesnis.

Trečiajame "Šilko kelio" greičio ruože lenktynininkai finišavo šešti. Puikus rezultatas ekipažui bendroje įskaitoje leido pakilti į 14 poziciją.

218 kilometrų ilgio greičio ruože už lietuvius greitesni buvo tik "Volkswagen" gamyklinės komandos atstovai ir itin patyręs rusas Borisas Gadasinas.

Po greičio ruožo B.Vanagas pasidžiaugė rezultatu, tačiau minėjo, kad nors ir važiavo greitai, tačiau pakankamai atsargiai. Lenktynininkas taip pat pridūrė, kad ekipažas neišvengė poros navigacinių klaidų, tačiau daug laiko dėl to neprarado.

"Po dviejų dienų nesėkmių pagaliau pavyko netrukdomiems važiuoti sau įprastu greičiu" - po finišo minėjo B.Vanagas. "Šios dienos greičio ruože buvo kelios brastos, gausybė siaurų ir vingiuotų keliukų, tačiau pasitaikė ir greitų sekcijų, kur teko pakankamai smagiai šokinėti per tramplinus. Žiūrovų gausybė šį kartą nustebino - šalia ruožo susirinko stebėtinai daug žmonių."

Lenktynininkas taip pat prisiminė ir kuriozišką dienos epizodą. Netikėtai savaime įsijungė automatinė gaisro gesinimo sistema, todėl ekipažo šturmanui S.Jurgelėnui teko kovoti su kylančiomis putomis. Tačiau viskas baigėsi gerai ir netikėtas įvykis problemų nepridarė.

Ketvirtajame greičio ruože antradienį lietuviams pavyko pasirodyti ne ką prasčiau - B.Vanagas ir S.Jurgelėnas finišavo septinti.

Tarp automobilių keturias pirmąsias vietas vėl dalijosi "Volkswagen" atstovai. Greičiausias buvo Pietų Afrikos lenktynininkas Ginielis De Villiersas. Antras finišavo maratono lyderis Carlosas Sainzas, o trečiojoje vietoje liko Nasseras Al-Attiyah. B.Vanagui su S.Jurgelėnu iki lyderių pritrūko 46 minučių ir 54 sekundžių.

Bendrojoje sunkvežimių įskaitoje pirmąją vietą įtvirtino Firdausas Kabirovas.

Ralio maratonas "Šilko kelias 2010" finišuos šeštadienį, rugsėjo 18 dieną, Rusijoje, netoli Sočio.