TRASA

Nugalėtojų pakylos kaina – 3,33 l/100 km

2015 10 12 8:38
Tarp "Eco ralio 2015" taupiausių vairuotojų - ir dvi moterys.   LŽ archyvo nuotrauka

Pirmą kartą per dvylika ekonominių žygių metų visą tokių žygių absoliučios įskaitos nugalėtojų garbės pakylą užėmė prancūziškų automobilių vairuotojai.

Savaitgalį Aukštaitijos apylinkėse vykusio 2015 metų ekonominio žygio specialųjį Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ įsteigtą pereinamąjį prizą ir renginio rėmėjo – 500 eurų vertės čekį itališkoms padangoms aukščiausiai iškėlė absoliutūs renginio nugalėtojai Artūras Žukas ir Rytis Turčinas.

Nugalėtojai vairavo 1560 kub.cm darbo tūrio variklį turintį „Peugeot 208 Blue HDi“ automobilį ir visą 310,6 km maršrutą, iš kurio net 290 km driekėsi asfalto ir 20,6 km žvyro keliais, įveikė sudeginę tik 10,35 litro dyzelino arba 3,33 litro 100 kilometrų.

Tai jau antroji šio darnaus, ilgametę patirtį sukaupusio ekipažo pergalė „Saugaus rato“ rengiamuose ekonominiuose žygiuose. Pirmąją jie iškovojo 2011 metais surengtame taupumo žygyje Vilnius-Talinas-Vilnius.

Antrąją vietą iškovojęs Vitalijaus Eidimto ir Renatos Odinienės ekipažas vairavo irgi „Peugeot 208“, kurio degalų sąnaudos 100 km buvo tik nežymiai didesnės – 3,44 litro.

Trečias liko dar vienas pastovus šių žygių dalyvis, nugalėtojas ir prizininkas alytiškis Ąžuolas Žadeika, vairavęs „Renault Clio 4“ automobilį. Šįkart Ąžuolui talkino Rita Sabaitė, o tretieji prizininkai 100 km kelio sudegino 3,5 litro dyzelino.

Absoliučios įskaitos nugalėtojų trejetukas lygiai tokias pat vietas užėmė ir gausiausiose ED4 (dyzelinių automobilių, kurių variklio darbo tūris iki 2000 kub.cm) klasėje, kurioje varžėsi devyni ekipažai.