TRASA

Nulūžo ratas

2007 04 05 0:00
Vilius Rožukas ir Audrius Šošas su "Suzuki Swift", absoliučioje įskaitoje 34-i, antrajame Jaunimo čempionato etape užėmė 8-ąją vietą ir pelnė pirmą per visą karjerą J-WRC įskaitos tašką.
LŽ archyvo nuotrauka

Savaitgalį Faro (Portugalija) mieste pasibaigusiame 5-ajame Pasaulio WRC ralio čempionato "Vodafone Rally of Portugal" etape dalyvavo ir du lietuvių ekipažai

Sekmadienį pasibaigusio 5-ojo Pasaulio WRC ralio čempionato "Vodafone Rally of Portugal" lenktynės sutapo su antruoju Jaunimo čempionato (J-WRC) etapu. Jame dalyvavęs lietuvių ekipažas - Vilius Rožukas su navigatoriumi Audriumi Šošu - absoliučioje įskaitoje 34-i, J-WRC užėmė 8-ąją vietą ir pelnė pirmą per visą karjerą J-WRC įskaitos tašką. Iškovoti geresnę vietą ralistams sutrukdė paskutinę dieną ralio trasoje nulūžęs automobilio "Suzuki Swift" ratas. Kitas lietuvių ekipažas - Vytautas Baranauskas ir Marius Samuolis - startavęs "Ford Fiesta Sporting Trophy" įskaitoje, finišavo "Ford Fiesta ST" 3-ias ir 44-as bendroje įskaitoje.

Užkliudė uolos nuolaužą

"Vodafone Rally of Portugal" Ralyje per 3 dienas 87 ekipažai siaurais, vingiuotais ir akmenuotais Pietų Portugalijos kalnų keliais turėjo įveikti beveik 358 km greičio ruožą. Greitai ir stabiliai važiavę Vilius Rožukas su navigatoriumi Audriumi Šošu antrą ralio dieną baigė 5-i tarp jaunimo ekipažų ir 23-i (iš 87) bendroje įskaitoje. 4-ojoje vietoje buvęs Jaanas Molderis ("Suzuki Swift", Estija) pirmavo tik 20 sek., o prieš Andrea Cortinivi iš Italijos, vairuojantį "Renault Clio", Rožukas jau buvo sukaupęs solidžią daugiau kaip 3 minučių persvarą. Sekmadienį Rožukas su Šošu stengėsi važiuoti nerizikuodami, o pasitaikius progai aplenkti Molderį. Tačiau 14-ame greičio ruože užkliudžius uolos nuolaužą ant kelio nulūžo priekinis dešinysis "Suzuki Swift" automobilio ratas ir toliau važiuoti Rožukas su Šošu nebegalėjo.

Laukia Sardinija

Vis dėlto spartus Rožuko su Šošo važiavimas pirmomis ralio dienomis davė naudos. Jie prarado tik 3 pozicijas. Po dviejų etapų vieną tašką turintis Rožuko ir Šošo ekipažas bendrojoje jaunimo čempionato įskaitoje užėmė 11-ąją vietą. Baranausko su Samuoliu, startavusių "Ford Fiesta Sporting Trophy" įskaitoje, varžovai buvo 7 ekipažai. Šioje įskaitoje lenktyniaujama vienodais N3 grupės reikalavimus atitinkančiais priekiniais ratais varomais automobiliais "Ford Fiesta", turinčiais 2,0 litro variklius. Kitas J-WRC ir "Ford Fiestos ST" etapas rengiamas kartu su raliu "WRC Rally d'Italia" gegužės 18-20 dienomis Sardinijos saloje (Italija).