TRASA

Pavasario varžybose - profesionalai ir šeimos

2011 04 27 0:00
Žinomos ralio lenktynininkės mama V.Survilienė automobilių sportu sudomino ir jaunesnes atžalas.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Penktadienio vakarą Kačerginėje finišavo penkių etapų automobilių ralio-sprinto ir slalomo pavasario turnyras. Jame galėjo startuoti ir profesionalai, ir mėgėjai.

Iš viso šiame turnyre jėgas išbandė per 100 lenktynininkų, kuriems tokios varžybos - rimtas jėgų patikrinimas ir savotiškas tramplinas į ralio ar žiedines trasas, o į paskutiniojo etapo startą stojo 54 sportininkai.

Apylygė moterų kova

Kai kurie lenktynininkai juos tenkinančias pozicijas jau buvo užsitikrinę ankstesnių etapų varžybose, todėl nusprendė patausoti techniką. "Pirmasis pavasarinių varžybų etapas labiau panėšėjo į žieminį, o paskutinis kvepėjo jau net ne pavasariu, o tikra vasara, nes Kačerginėje visus dalyvius, žiūrovus ir varžybų teisėjus maloniai nuteikė 20 laipsnių šiluma, garantavusi gerą prieššventinę nuotaiką", - pasakojo turnyro organizatorius Eduardas Jakas.

Sausa, švari trasa taip pat tapo nemenka lenktynininkų pagalbininke, nes žiemą klydę, slidinėję ir automobilius lamdę sportininkai beveik nedarė klaidų ir važiavo nepalyginti greičiau.

Slalomo varžybų dalyviai rungėsi šešiose klasėse, o apdovanojimus, kaip ir dera, pirmosios atsiėmė dailiosios lyties atstovės. Ir vėl aukščiausiąjį nugalėtojų garbės pakylos laiptelį užėmė Evelina Drilingienė, kuri laimėjo ir kovo pradžioje pasibaigusį žiemos turnyrą. Ji pralenkė antrąją vietą užėmusią Viktoriją Jakaitę. Prieš paskutinio etapo lenktynes abi varžovės turėjo po lygiai taškų, tad turnyro nugalėtoją lėmė paskutinio etapo rezultatai.

Daugiausia taurių - profesionalui

"Kur važiavo, ten laimėjo", - taip pasibaigus turnyrui draugai ir varžovai kalbėjo apie Lietuvos ralio čempionato dalyvį Vytį Pauliukonį, nugalėjusį net trejose pavasarinio turnyro klasėse ir iš Kačerginės išsivežusį daugiausia taurių. V.Pauliukonis šventė pergales ralio-sprinto laisvojoje klasėje ir slalomo varžybų laisvojoje bei priekiniais ratais varomų automobilių (FWD) klasėse. Jis slalomo trasoje buvo ir absoliučiai greičiausias, įveikęs ją per 1 min. 18,94 sek.

Vyčio laikas tapo orientyru varžovams, tačiau pagerinti jo niekas taip ir neįstengė. Todėl nenuostabu, kad šis sportininkas gana įtikimai pranoko savo konkurentus - Mindaugą Joną Šimkevičių ir Rytį Bartusevičių (laisva klasė) bei FWD klasės antrąjį prizininką Egidijų Savicką.

Ralio-sprinto laisvoje klasėje atkakliausias V.Pauliukonio konkurentas Marius Dudonis atsiliko 10 taškų.

Šeimos pomėgis

Pavasarinio slalomo turnyre jaunimo klasėje varžėsi net du pagrindinės taurės steigėjos Vestos Survilienės sūnūs Arnoldas ir Kornelijus. Šios automobilių sportą gerai pažįstančios šeimos vyresnioji atžala Joana sėkmingai dalyvauja Lietuvos automobilių ralio čempionate, o jos broliai pavasarinį turnyrą nusprendė išnaudoti kaip atspirties tašką rengdamiesi startams aukštesnių klasių varžybose. Jaunimo klasės varžytuvių bendrojoje įskaitoje Arnoldas užėmė antrąją vietą, o Kornelijus liko ketvirtas. Pirmosios vietos taurę laimėjo Edvinas Savickas, o trečiąją vietą užėmė Karolis Šiugždinis.

Užpakaliniais ratais varomų automobilių (RWD) klasėje su "Nissan 2002X" triumfavo Algirdas Šliažas, o 4WD - Audrius Liutkevičius, vairavęs "Honda Civic".

Ralio-sprinto pavasarinį turnyrą jaunimo klasėje laimėjo K.Šiugždinis, o antrąja ir trečiąja vietomis pasidalijo broliai Survilos.

Daugiausia dalyvių, 15, ralio-sprinto trasoje varžėsi RWD klasėje, kurioje triumfavo su "BMW 318" turnyrą laimėjęs Linas Kriūnas, pelnęs 45 taškus. Tokį pat automobilį vairavęs Vaidas Krukauskas surinko 30 taškų ir liko antras, o trečioji vieta atiteko "Mercedes Benz 190" vairavusiam Audriui Semenkovui (26 taškai).

Beje, antrojo prizininko brolis Paulius Krukauskas baigiamajame etape buvo absoliučiai greičiausias, jis įveikė ralio-sprinto trasą per 1 min. 40,30 sek.

Visais ratais varomų automobilių (4WD) klasėje turnyro nugalėtoju tapo "Subaru Impreza" pilotavęs Darius Saulevičius, pranokęs Vilių Ūksą su "BMW 318i", o FWD klasės sportininkų varžytuves laimėjo Rokas Kavaliauskas.

Beje, šioje klasėje itin atkakli kova vyko dėl antrosios vietos, kurią tik baigiamajame etape pavyko užsitikrinti M.Dudoniui, keturiais taškais pranokusiam trečiąjį prizininką A.Survilą.