TRASA

Pelnė taškų "Porsche" taurėje

2009 08 19 0:00
Tarptautinėse "Porsche Carrera Cup" varžybose lietuvis J.Gelžinis užima šeštąją poziciją.
Organizatorių nuotrauka

Savaitgalį Švedijoje, Karlskogos trasoje, vykusiose penktosiose "Porsche Carrera Cup Scandinavia" čempionato lenktynėse startavę du sportininkai iš Lietuvos - Jonas Gelžinis ir Tautvydas Barštys, sugebėjo iškovoti įskaitinių taškų.

Pasak komandos "Juta Racing" vadovo Audriaus Gelžinio, šįkart oficialios treniruotės buvo itin trumpos, todėl pritrūko laiko automobiliui reguliuoti ir įsibėgėti iki tokio greičio, kokiu važiavo "Carrera Cup Scandinavia" lyderiai.

Kvalifikacinėse lenktynėse rezultatai jau buvo kiek geresni, tačiau J.Gelžiniui atiteko tik aštuntoji starto pozicija.

"Tikri rūpesčiai prasidėjo pirmojo važiavimo antrame posūkyje, kai Joną taranavo pernelyg agresyviai važiuojantys ir savo jėgas pervertinę konkurentai. Po smūgių į automobilio užpakalinę dalį ir šoną jis prarado keletą pozicijų. Tačiau blogiausia, kad deformuotas sparnas pradėjo siekti "Porsche" padangą ir ši nuvažiavus keletą ratų sprogo", - pasakojo A.Gelžinis.

J.Gelžiniui pavyko pasiekti techninės priežiūros zoną, pasikeisti ratą, grįžti į trasą ir pakovoti dėl antrosios lenktynių dienos startinės pozicijos. Nors kaunietis šeštadienį finišavo paskutinis, greičiausias jo įveiktas ratas garantavo 7-ąją vietą antrajame finale.

Sekmadienį lenktynės vyko be didesnių netikėtumų. J.Gelžinis turėtą poziciją išsaugojo ir iškovojo 16 įskaitinių taškų. Kadangi pirmosios varžybų dienos rezultatas buvo tik 1 taškas, Jonas iš ketvirtosios vietos bendroje įskaitoje smuktelėjo į šeštąją.

T.Barštys pirmojo finalo metu važiavo stabiliai, finišavo 15-oje pozicijoje ir pelnė 6 taškus. Antrąją lenktynių dieną jam sekėsi kiek prasčiau - aplenkęs tik tris varžovus jis užėmė 22-ąją vietą.

Geriausiai Švedijoje sekėsi Fredrikui Larssonui, jis laimėjo abu važiavimus. Su 164 taškais šis švedas pakilo į 4-ąją vietą bendroje įskaitoje. Turnyrinės lentelės viršūnėje įsitvirtinę du sportininkai, beveik kiekviename etape finišuojantys tarp prizininkų - Cralle Lindholmas (214) ir Jocke Mangsas (213).

Kitas "Porsche Carrera Cup Scandinavia" varžybų etapas vyks Norvegijoje, "Valer" trasoje rugpjūčio 28-29 dienomis.