TRASA

Pergalinga sezono pabaiga

2009 09 30 0:00
Sezono pabaigoje N.Kondrachinas pelnė pirmąją savo pergalę Europos automobilių kroso čempionate.
"Visus Bonus" nuotrauka

Lietuvos atstovas Nikita Kondrachinas sekmadienį Italijoje įvykusiose Europos automobilių kroso čempionato paskutinio, dešimtojo etapo lenktynėse pelnė pirmąją savo pergalę per šias varžybas.

Pirmąjį sezoną tokio aukšto lygio pirmenybėse dalyvavęs "Automotoprojektų" komandos narys rusas N.Kondrachinas Europos automobilių kroso pirmenybėse dalyvavo su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) išduota licencija.

Sportininko treneris, 2007 ir 2008 metų Europos kroso čempionas Nerijus Naujokaitis po varžybų pasakojo, kad pirmoji N.Kondrachino pergalė yra labai reikšminga. Tokios sėkmės dėl gedimų, lydėjusių iki pat finalo, nesitikėjo nei pats sportininkas, nei jo komanda. N.Kondrachinas laimėjo B finalą, o pagrindiniame finale startavo iš, regis, nieko gera nežadančios devintosios pozicijos. Tačiau jis vieną po kito aplenkė visus varžovus ir finišo liniją su savo "Volkswagen Polo" kirto pirmas.

Nuo nugalėtojo atsilikęs 1,5 sekundės antrąją vietą iškovojo čekas Ladislavas Brožekas su "Ford Focus", o trečiąją - vengras Tomašas Karajus, vairuojantis "Mitsubishi Lancer".

Kitas Lietuvos vardą garsinęs lenktynininkas Paulius Pleskovas grįžta ne tokios pakilios nuotaikos. Klaipėdos TSK "Baltijos sportas" narį Italijoje lydėjo juodas nesėkmių šleifas.

Jis net negalėjo startuoti finale, nes ankstesnių važiavimų metu sulūžo abi jo atsivežtos "Ford Fiesta" blokuotės.

Pirmenybių nugalėtojo laurus dar prieš tai vykusio etapo lenktynėse užsitikrino Rusijos atstovas Vadimas Makarovas, surinkęs 157 taškus. Antrąją ir trečiąją vietas dalijasi po 124 taškus iškovoję čekas Vaclavas Feifaras ir T.Karajus. Italo Gianlucos Ferreti sąskaitoje - 105 taškai, o dar vieno Čekijos atstovo Ladislavo Brožeko - 94.

Pirmenybių debiutantas N.Kondrachinas surinko 91 tašką ir užėmė aukštą šeštąją vietą tarp 22 pirmajame divizione klasifikuotų sportininkų, o klaipėdietis P.Pleskovas, surinkęs 60 taškų, liko devintas.

Šie duomenys preliminarūs, o galutinius savo kuruojamo čempionato rezultatus Tarptautinė automobilių federacija (FIA) patvirtins kitą savaitę.