TRASA

Prezidentės taurė - ralio meistrams

2010 09 08 0:00
Nugalėtojų - E.Paulausko (kairėje) ir E.Jako - ekipažas ralyje važiavo nedideliu automobiliu.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Savaitgalį tolimiausius Lietuvos kampelius aplankė ir sekmadienio pavakarę sostinėje, šalia prezidentūros finišavo seniausios šalyje automobilių sporto varžybos - ralis "Aplink Lietuvą 2010".

Ištvermės reikalaujančių varžybų nugalėtojais tapo sporto meistrai iš Kauno - Egidijus Paulauskas ir Eduardas Jakas. Jiems nugalėtojų taurę įteikė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasveikinusi nugalėtojus prezidentė palinkėjo sėkmės visiems 105 ekipažams, pradėjusiems šį ralį ir išreiškė viltį susitikti su jais ir kitąmet, kai bus minimas šio ralio 80 metų jubiliejus.

Taurė - į Kauną.

Daugiau nei 800 kilometrų ilgio varžybų trasą "Mitsubishi Colt" automobiliu įveikęs ekipažas lyderiais tapo jau po pirmųjų septynių greičio rungčių, vykusių penktadienį Kačerginės "Nemuno žiedo" trasoje ir jos prieigose, asfalto ir žvyro keliais.

"Esu pelnęs daugybę apdovanojimų šalies ir užsienio trasose, tačiau apie Prezidentės taurę ilgai galėjau tik pasvajoti. Džiaugiuosi ir esu labai laimingas, kad kada nors svajonės ima ir išsipildo", - laikydamas rankose pagrindinį varžybų trofėjų kalbėjo E.Jakas.

Nugalėtojams pralaimėjęs tik 30,1 sek., antrąją bendrosios įskaitos vietą užėmė Vincas Gerdžiūnas su sūnumi Gyčiu, važiavę "Subaru Impreza STI" automobiliu. Jiems Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) taurę įteikė šios organizacijos prezidentas Gintaras Furmanavičius, o birželį 14-ąjį gimtadienį atšventusį Gytį, kaip jauniausią varžybų dalyvį, apdovanojo Lietuvos automobilių klubo garbės prezidentas Stasys Brundza.

Trečioji bendrosios įskaitos vieta atiteko šiauliečiams Giedriui Kriptavičiui ir Ričardui Abelkiui, vairavusiems "Honda Civic Type-R" ir nuo nugalėtojų atsilikusiems 53,3 sekundės. Juos savo taure apdovanojo Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas Rimvydas Anusauskas.

Dalyviai iš 11 šalių

Ralyje "Aplink Lietuvą 2010" šįmet startavo kaip niekad daug dalyvių - 105 ekipažai iš 11 valstybių: Lietuvos, Estijos, Latvijos, Graikijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos, Čekijos, Lenkijos, Baltarusijos ir JAV. Jie varžėsi šešiose įskaitose.

Gausiausioje sporto meistrų ir sporto teisėjų veteranų grupėje pergalę šventė pernai Prezidentės taurę laimėję Algirdas Rymonis ir Saulius Praninskas, vairavę automobilį "Volga GAZ 21".

Greičiausiu moterų ekipažu tapo Joana Survilaitė su mama Vesta Surviliene, važiavusios "Renault Clio" automobiliu.

Neįgaliųjų sportininkų įskaitoje nugalėjo Algimantas Kojus ir Vygantas Šuminskas.

Kartu vykusias "LAS taurės" ketvirtojo etapo varžybas laimėjo bendrosios įskaitos nugalėtojai E.Paulauskas ir E.Jakas.

Tituluoti nugalėtojai

Ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio užkopė ir Dakaro maratonų dalyvis Arūnas Lekavičius, jam šiame ralyje talkino sūnus Aurimas. Šeiminis Lekavičių ekipažas su "Mitsubishi Pajero" tapo visureigių vairuotojų įskaitos nugalėtoju.

Net du Dakaro maratono dalyviai užėmė motociklininkų įskaitos pirmąsias prizines vietas. Tarp motociklininkų nugalėjo Mindaugas Slapšys, kuris šiemet pirmasis iš šalies motociklininkų sėkmingai pasiekė Dakaro maratono finišą. Antras tarp motociklininkų ralio finišo liniją kirto Balys Bardauskas, o trečias - Gintautas Igoris.

Rūta Čiutelytė, lenktynininko Vidmanto Čiutelės dukra, į ralio metraštį įrašė dar vieną naują eilutę. Ji tapo pirmąja dailiosios lyties motociklininke, dalyvavusia ir finišavusia ralyje "Aplink Lietuvą". Beje, motociklininkų įskaitoje Rūtai atiteko ne paskutinioji vieta.

Ralis "Aplink Lietuvą", kitais metais pažymėsiantis 80-metį, yra seniausios automobilių ir motociklų sporto varžybos mūsų šalyje. Pirmasis ralis "Aplink Lietuvą" prasidėjo 1931-ųjų liepos 24 dieną, tuomet 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pajudėjo į maratoną Lietuvos keliais. Nugalėtojams buvo įteiktas prezidento Antano Smetonos įsteigtas prizas - Vokietijos juvelyrų specialiai pagaminta puošni sidabrinė taurė.