TRASA

Prezidento taurė atiteko čempionams

2008 10 22 0:00
V.Švedas ir Ž.Sakalauskas ralyje "Aplink Lietuvą" buvo greičiausi ir pelnė prezidento V.Adamkaus taurę.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Sekmadienį Vilniuje finišavo dvi dienas trukęs ralis "Aplink Lietuvą". Tai buvo ir paskutinysis - septintasis Lietuvos automobilių ralio atviro čempionato etapas, po kurio paaiškėjo Lietuvos ralio čempionai.

Šių metų ralio čempionais tapo 24 metų kauniečio Vytauto Švedo ir 43 metų šturmano Žilvino Sakalausko ekipažas. Garbingą titulą jie užsitikrino praėjusį savaitgalį pergale baigę paskutinįjį čempionato etapą.

Nugalėtojai automobiliu "Mitsubishi Lancer Evo IX" visus 14 greičio ruožų, kurių bendras ilgis - 100,84 kilometro, įveikė per 50 min. 57,1 sek., važiuodami vidutiniu 118,75 kilometro per valandą greičiu, o pasiekę finišą jie gavo garbingiausią apdovanojimą - Prezidento taurę.

Trofėjų dalybos.

Antrąją vietą iškovojo daugkartinių šalies čempionų Roko Lipeikio ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas, vairavęs "Mitsubishi Lancer Evo VIII", jiems iki pergalės pritrūko tik 25 sekundžių. Keturias Prezidento taures praeityje laimėję lenktynininkai (vieną iš jų R.Lipeikis pelnė kartu su dukra Inga) šįmet kolekciją papildė ūkio ministro ir Lietuvos automobilių sporto federacijos įsteigtais trofėjais.

Trečiąją bendrosios įskaitos vietą užėmė Ramūno Čapkausko ir Tomo Šipkausko duetas su "Mitsubishi Lancer Evo IX" - nuo nugalėtojų jie atsiliko tik 1 min. 04,6 sek. ir pelnė krašto apsaugos ministro įsteigtą taurę.

Tituluočiausio visų laikų Lietuvos automobilių sportininko Stasio Brundzos įsteigta taurė jauniausiam ralio dalyviui atiteko neseniai šešiolikos sulaukusiam Rokui Kvaraciejui.

Absoliučioje įskaitoje ir N4 klasėje pergalę šventė V.Švedas su Ž.Sakalausku, A8 - R.Lipeikis su R. Vaitkevičiumi, N2000 - Vilmantas Pupius su Dariumi Augūnu, A2000 - D.Vilimas su Ž.Žeromsku, o R2000 - Julius Bernotas su Pauliumi Samalioniu.

Komandinę ralio "Aplink Lietuvą" įskaitą laimėjo "Juta Racing" ekipa, pranokusi "AC Racing" ir "Autoralio" klubų komandas.

Kuriozai

Keli pajėgūs ekipažai dėl apmaudžių nesėkmių ralio finišo nepasiekė. Jau antrojo ralio iš eilės nebaigė vieninteliai "Škoda Fabia WRC" automobilį vairavę Saulius Girdauskas ir Paulius Urbonas. Išslydę iš trasos pirmąją dieną Kačerginėje, jie tik prarado šiek tiek laiko, tačiau suklydęs ir antrąją varžybų dieną ekipažas buvo priverstas pasitraukti iš kovos prieš pat finišą, kai antroji vieta buvo ranka pasiekiama.

Kurioziška nesėkmė ištiko ir A2000 klasės lyderius Darių Vilimą ir Žilviną Žeromską. Šis duetas, norėdamas pasiekti dar įspūdingesnių rezultatų, Kačerginėje į degalų baką įsipylė per mažai degalų, kurių pristigo iki greičio ruožo finišo. Galiausiai iš 48 ralį pradėjusių automobilių finišo liniją kirto 37.

Ralyje visi lygūs

Tradiciškai per ralį "Aplink Lietuvą" atskiroje trasoje varžosi sporto meistrai veteranai ir žmonės, turintys negalią. Jiems teko net 600 kilometrų išbandymas.

Neįgaliųjų dalyvavimas raliuose "Aplink Lietuvą" tapo neatskiriama jų dalimi nuo pat 1996 metų, kai šis ralis vėl imtas rengti, o sportininkai veteranai į savo jaunystės automobilius: zaporožiečius, moskvičius, volgas ar pobedas vėl sėdo tik prieš trejetą metų.

Šiemet šioje 19 ekipažų grupėje varžėsi ne tik buvę garsiausi šalies automobilių ralio meistrai, bet ir svečiai iš Latvijos, Rusijos, Graikijos ir net JAV. O šios grupės sportininkams skirtas susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus ir Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus Algirdo Raslano taures išsivežė Aleksandras Chaimskis (JAV), Eduardas Singurindis (Graikija) ir Andris Zvingevicas (Latvija).

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės taurė įteikta sportininkų, turinčių negalią, absoliučios įskaitos laimėtojams Valerijui Korolkovui ir Ingai Zareckienei.