Ralį dviejose valstybėse laimėjo lenkai

2010 04 28 0:00
Geriausiai pasirodę lietuviai M.Gudžiauskas ir Ž.Polensa įsiamžino prie A.Baranausko paminklo Seinuose.
"Visus Bonus" nuotrauka

Dvi dienas trukęs tarptautinis automobilių sporto mėgėjų ralis "Alytus-Suvalkai 2010", surengtas bendromis Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) Alytaus klubo ir Lenkijos Suvalkų automobilių klubo jėgomis, baigėsi lenkų sportininkų pergale.

Ralyje dalyvavę 22 ekipažai (12 iš Lietuvos ir 10 iš Lenkijos) dvi dienas varžėsi penkiolikoje greičio ir specialiųjų rungčių ruožų, kurie driekėsi abiejų valstybių keliais, ir specialiose uždarose aikštelėse.

Tarptautinės automobilių mėgėjų lenktynės startavo Alytuje, Rotušės aikštėje, o finišavo Suvalkuose. Abiejų šalių automobilininkai pirmiausia varžėsi Alytaus miesto gatvėse ir aikštelėse, Lazdijų hipodrome bei Veisiejų autodrome. Paskui ralio dalyviai Kapčiamiesčio miškuose kirto pasienio ruožą ir pasuko Seinų link. Čia jų laukė ne tik dvi papildomos rungtys, bet ir visų automobilininkų bendra nuotrauka prie vyskupo Antano Baranausko paminklo. Paskutinę dieną buvo lenktyniaujama Suvalkų apylinkėse.

Dviejų dienų kovą laimėjo automobilį "Toyota Celica" vairavęs lenkų Marcino Kopiczko ir Wojciecho Ferenso ekipažas. Jis visas 15 rungčių įveikė per 24 min. 1,2 sekundės.

Dideliam vietos publikos džiaugsmui Suvalkuose finišavusiame ralyje antrąją vietą iškovojo irgi lenkų Marcino Dziewiatkowskio ir Tomaszo Kraczko duetas. Šis ekipažas vairavo "Fiat Cinquecento Sporting", o rungtyse užtruko 25 min. 09,4 sekundės.

Trečiąją prizinę absoliučios įskaitos vietą užėmė Alytaus autoklubo atstovai Mantas Gudžiauskas ir Žalvyris Polensa, važiavę automobiliu BMW 325i. Jie distanciją įveikė per 26 min. 1,5 sekundės.

Iš Lenkijos sugrįžęs Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas ir LAS Alytaus autoklubo direktorius Rimvydas Anusauskas tvirtino, kad varžybos pavyko, kaip ir buvo planuota. Renginiu liko patenkinti tiek Suvalkų automobilių klubo vadovai, tiek sporto mėgėjai. Jiems, anot R.Anusausko, patiko Lietuvos trasos - ne tik greitos, įdomios, bet ir saugios. "Ne vienus metus trunkanti LAS Alytaus ir Suvalkų automobilininkų klubų draugystė paskatino surengti bendras varžybas. Tačiau pirmą kartą jų trasa driekėsi dviejų valstybių teritorijose. Turime labai didelių ateities planų ir norime, kad šios lenktynės taptų tradicija", - kalbėjo R.Anusauskas.