Ralio apdovanojimus susišlavė latviai

2011 02 02 0:00
Latvio A.Neiksano snieguotose trasose negalėjo pavyti net jo brolis.
Tomo Tumalovičiaus nuotrauka

Žiemos ralyje Latvijos lenktynininkai negailestingai įveikė kolegas iš Lietuvos ir užėmė visą nugalėtojų pakylą. Penktoji vieta buvo aukščiausia, atitekusi mūsų šalies sportininkui.

Šeštadienį, sausio 29 dieną, Utenos apylinkėse vyko kasmetinės žiemos ralio varžybos "Halls Winter Rally". Lenktynės, pritraukusios rekordinį skaičių dalyvių ir žiūrovų, davė startą Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatams, taip pat tapo vienu iš Baltijos žiemos ralio taurės etapų.

Staigmena iš Latvijos

Šis žiemos ralis lietuviams įsimins ilgam, nes amžini konkurentai iš gretimos šalies išsivežė visus tris aukščiausius apdovanojimus. Ralyje tempą diktavo dažnai Lietuvos trasose pasirodantis Andis Neikšanas, jis 115 kilometrų trasą įveikė per 1 val. 4 min. 10,2 sekundės. Antras liko jo brolis Maris, atsilikęs vos daugiau nei 20 sek., o trečiąją vietą pelnė Janis Feldmanis, nuo nugalėtojo atsilikęs nepilna minute. Visa trijulė lenktyniavo "Mitsubishi Lancer Evo" automobiliais.

Iš lietuvių greičiausias buvo Dominykas Butvilas, iškovojęs penktąją vietą. Jis septyniomis sekundėmis aplenkė identišką laiką užfiksavusius Martyną Samsoną ir Roką Lipeikį.

Pirmasis greičio ruožas parodė, kad Latvijos atstovai šiemet buvo nusiteikę kovingai ir iškart šturmavo lyderių pozicijas. Kaimynus pavyti mėginusius lietuvius persekiojo nesėkmės: jau pirmajame greičio ruože sugedo Vytauto Švedo automobilis. Netrukus iš ralio pasitraukė dar keli greiti lietuviai. Nepasisekė Deividui Jociui ir Ramūnui Čapkauskui. Pastarasis viename greičio ruožų patyrė avariją. Paradoksalu, bet tai buvo pirmasis lietuvio virtimas per visą jo sportinę karjerą.

Finišo nepasiekė ir varžybų pažiba vadinta ukrainietė Inessa Tuškanova. Erotinių nuotraukų modelis iš varžybų pasitraukė dar pirmame greičio ruože.

Identiški rezultatai

Latviams toliau diktuojant tempą ginti Lietuvos lenktynininkų garbės liko Martyno Samsono, D.Butvilo ir Roko Lipeikio ekipažai. Finiše pergalę išplėšė D.Butvilas su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi, o maža sensacija tapo identiškas Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos bei Roko Lipeikio ir jam talkinusios dukros Ingos Lipeikytės rezultatas - 115 kilometrų trasą įveikę per 1 valandą, 5 minutes ir 47,2 sekundės abu ekipažai pademonstravo identišką laiką.

Pagal galiojančias taisykles aukštesnė vieta skirta uteniškiui M.Samsonui, nes jis greičiau įveikė pirmąjį greičio ruožą.

Žiemišką šeštadienį prie starto linijos stojo 97 dalyvių ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Ukrainos. Jiems teko įveikti 12 greičio ruožų - šešias trasas važiuoti po du kartus. Varžybų finišą pavyko pasiekti 68 ekipažams.

Dėl tokio didelio dalyvių skaičiaus šių metų renginys tapo pačiu gausiausiu žiemos ralio etapu nuo pat 1994 metų, kai nepriklausomoje Lietuvoje prasidėjo žiemos ralio istorija.

Solidus dalyvių skaičius į Utenos apylinkes sutraukė minias ralio gerbėjų, atvykusių stebėti varžybų. Anot ralio organizatoriaus, žinomo lenktynininko Benedikto Vanago, galima pasidžiaugti, kad tradiciškai susirenkantys dešimtys tūkstančių žiūrovų elgėsi drausmingai ir kultūringai, o varžybų metu incidentų nenutiko.

Tačiau varžybas stebėję ralio mėgėjai pasakojo, kad kelis kartus iki nelaimės trūko visai nedaug, nes vis dar atsiranda nesuvokiančių, kokią grėsmę kelia didžiuliu greičiu skriejantys automobiliai.