TRASA

Sezono pabaigą nustelbė tragedija

2007 10 24 0:00
"Kauno rudens" ralį laimėjo latvis J.Vorobjovas, bet šalies čempionu tapo A8 klasės lenktynes laimėjęs R.Lipeikis.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Lenktynininko Rolando Šaduikio žūtimi paženklintas ralio sezono pabaigos varžybas laimėjo latviai, bet šalies čempionu tapo Rokas Lipeikis.

Penktadienio vakarą Kauno senamiesčio gatvėmis prasidėjo ralio "Mega-Kauno ruduo 2007" lenktynės. Jos sutapo su Lietuvos automobilių ralio atviro čempionato paskutinio, šešto, etapo varžybomis. Deja, dalyviams neteko kirsti finišo linijos. Antrą lenktynių dieną ilgiausiame 31 kilometro Varkalių greičio ruože "Ukmergės ASK- "Lautra Motorsport" ekipažas, važiuodamas 1,6 litro "Honda Civic" automobiliu, išlėkė iš trasos ir, atsitrenkęs į griovyje gulintį akmenį, nusirito nuokalne. Automobilio vairuotojas ralio sporto meistras R.Šaduikis žuvo iš karto. Jo navigatorius Tautvydas Nefas dėl sužalojimų buvo nuvežtas į ligoninę, jo gyvybei pavojus negresia.

Nutraukė varžybas

Varžybų teisėjai dėl tragiško įvykio lenktynes nutraukė ir paliko galioti sportininkų pasiektus rezultatus. Ralį tarp 50 ekipažų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos laimėjo "Mitsubishi Lancer Evo IX" automobilį vairavęs latvių Janio Vorobjovo ir Gunčio Ervaldžio duetas. Jie 4,6 sekundės aplenkė šalies čempionų vardus užsitikrinusius, A8 klasės lenktynes laimėjusius Roką Lipeikį ir Renatą Vaitkevičių su "Mitsubushi Lancer Evo VIII". Aukštą trečiąją bendrosios įskaitos vietą užėmė Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas su "Mitsubishi Lancer Evo IX". Ekipažas nuo nugalėtojų atsiliko 29 sekundėmis.

Atšauktos linksmybės

Į prizininkų šešetuką pateko ketvirtąją-šeštąją vietas laimėję atitinkamai Audrius Gimžauskas su Kęstučiu Girštautu ("Mitsubishi Lancer Evo IX"), Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku ("Mitsubishi Lancer Evo IX") ir Dominykas bei Valdas Butvilai ("Subaru Impreza WRX STI SC"). Masiškiausioje N4 klasėje pergalę šventė absoliučios ralio įskaitos laimėtojai J.Vorobjovas su G.Ervaldžiu. N2000 klasės lenktynes laimėjo Ramūnas Kupstas su Arvydu Maciulevičiumi, o R2000 - vieninteliai dar prieš šį ralį šalies čempionų vardus užsitikrinę Dovilas Čiutelė ir Marius Torrau. A2000 klasėje pergale džiaugėsi Justas Vaitiekūnas su Dominyku Veršinsku. Nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimo bei varžybų uždarymo ceremonija buvo kukli, atšaukti visi koncertai ir kitos linksmybės, turėjusios smagiai baigti čempionatą.