TRASA

Skambus įžangos akordas

2007 05 03 0:00
Nugalėtojui Šarūnui Pladui (kairėje - Nr. 3) teko važiuoti rekordiniu greičiu, kad besibaigiant varžyboms aplenktų Julijų Čibirką.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Tarptautinės Rytų Europos ir Baltijos šalių 2007 metų motociklų žiedinių lenktynių atvirojo čempionato pirmojo etapo varžybos, surengtos Kačerginės "Nemuno žiedo" trasoje, išsiskyrė naujovėmis bei greičio rekordu

Naują motociklų trasos greičio rekordą pagerino vilnietis Šarūnas Pladas, per finalinį važiavimą Kačerginės "Nemuno žiedo" trasos ratą (3350 metrų) įveikęs per 1 min. 10,98 sekundės, važiuodamas vidutiniu 167,037 km/h greičiu. Šiuo laimėjimu motociklininkas Š.Pladas priartėjo prie absoliutaus "Nemuno žiedo" greičio rekordo, priklausančio Estijos "Formulių" meistrui Jegorui Popovui. Šis prieš pusantrų metų vieną Kačerginės trasos ratą vidutiniu 171,748 km/h greičiu įveikė per 1 min. 09,171 sek.

Neleido ramiai sėdėti

Tarp 50 besivaržiusių greičiausiųjų Baltijos šalių, Suomijos ir Rusijos motociklų žiedinių lenktynių meistrų žiūrovus labiausiai intrigavo galingiausius bei greičiausius - "Super Bike" - klasės motociklus vairuojantys sportininkai. Jų finalinis važiavimas esantiesiems tribūnose neleido ramiai sėdėti. Kvalifikacinių varžybų nugalėtoją Š.Pladą ("Suzuki") iškart aplenkė itin veržliai startavęs Julijus Čibirka su "Kawasaki", diktavęs tempą net dvylikoje ratų iš šešiolikos, kuriuos privalėjo įveikti "Super Bike" klasės dalyviai. Pirmaujančius varžovus skyręs atstumas nebuvo didesnis kaip 10 metrų, todėl Š.Pladas ilgai persekiojo varžovą, laukdamas menkiausios jo klaidelės.

Įžiebė intrigą

Lenktynių finišas artėjo, tačiau patyręs J.Čibirka klaidų nedarė. Važiavimas pasiekė kulminaciją, kai du tarpusavyje itin aršiai besikaunantys lyderiai ėmė lenkti atsiliekančiuosius ratu. Tuomet Š.Pladui ir teko išspausti rekordinį greitį, kad pagaliau aplenktų J.Čibirką. Išsiveržęs į priekį Š.Pladas tapo lenktynių lyderiu ir pirmas kirto finišo liniją. Iškart paskui jį finišavo ir didžiausią intrigą sukėlęs J.Čibirka. Trečiąją vietą su "Ducati" pelnė Gediminas Majauskas, aplenkęs itin pajėgų latvį Agrį Neiją ("Yamaha") ir Skaidrių Gaidamavičių ("Suzuki"). Latvis turėjo galimybių užkopti ant nugalėtojų pakylos, bet kaip nedalyvavusiam kvalifikaciniame važiavime, per pagrindines varžybas jam atiteko paskutinė starto pozicija. Iš jos pradėjęs lenktynes A.Neija sugebėjo aplenkti būrį greitų varžovų, bet aukščiau ketvirtosios vietos pakilti neįstengė.

Neliko be apdovanojimų

"Supersport" klasės finalą laimėjo be klaidų su "Yamaha" važiavęs Ignas Krasauskas. Jis pranoko greičiausiai tarp šios klasės sportininkų ratą - per 1 min. 14.959 sek. - įveikusį Arūną Gibiežą ("Yamaha") ir latvį Igorį Miezį ("Honda"). Vis dėlto A.Gibieža atsirevanšavo, nugalėtojo laurus pelnydamas B 600 klasėje. Čia A.Gibieža aplenkė du latvius - antruoju likusį Jurį Kerstensą ("Suzuki") ir Renarsą Mažgansą ("Honda").

Jungtinėje motociklų, kurių varikliai turi mažiausią - 125, 250/400 kub. cm - darbo tūrį, klasėje varžėsi tik Estijos, Latvijos ir Suomijos atstovai. Čia dvi pirmąsias vietas iškovojo suomiai Aimo Heinonenas su "Honda" ir Tapio Kolhonenas su "Yamaha". Trečioji vieta atiteko latviui Gariui Rožkalnsui su "Honda". Keturiolikmetis G.Rožkalnsas taip pat pelnė prizą, skirtą jauniausiam varžybų dalyviui. Be specialaus apdovanojimo neliko ir vyriausias šių lenktynių sportininkas, 63-ejų suomis A.Heinonenas.

Be staigmenų baigėsi B 1200 klasės lenktynės. Jose, kaip ir buvo laukta, pranašumą įrodė G.Majauskas su "Ducati", aplenkęs latvį Dainį Linkį ("Kawasaki") ir komandos draugą Giedrių Rimkų, vairavusį "Ducati" motociklą.

Nugalėjo šeimininkai

Nacionalinės motociklų sporto federacijos iniciatyva lenktynių kalendoriuje atsiradusioje C klasėje varžėsi jaunieji šalies motociklininkai. 11 ryžtingiausių iš pradedančiųjų būrio varžėsi trumpiausioje 8 ratų distancijoje. Vis dėlto joje įsiplieskė įtempta ir permaininga kova, kurios lyderiai keitėsi kas ratą.

Motociklų žiedinių lenktynių sezono atidarymo šventę baigė motociklų akrobatai. Jie, demonstruodami neįtikėtinus triukus, varžėsi specialiame Baltijos šalių "Stunt Riding" čempionate. Nugalėtoju pripažintas pernykštis Baltijos šalių čempionas Virginijus Žukauskas, Europos čempionate pelnęs 11-ąją vietą. Baltijos šalių vicečempiono latvio Janio Rozičio programa įvertinta antrąja vieta, trečiąją vietą užėmė Rusijos atstovas Dmitrijus Klevachino. Pagrindinį varžybų trofėjų - "Automotoprojektų" taurę, surinkę 75 taškus, įtikinamai laimėjo Lietuvos motociklų žiedinių lenktynių meistrai. Latvijos komanda, surinkusi 49 taškus, liko antra, trečia - Estijos (19 taškų).