TRASA

Tarp taupiausių sunkvežimių vairuotojų lietuvių nėra

2015 07 29 16:05
Baltijos šalių sunkvežimių ekonomiško važiavimo varžybose "The Drivers'Fuel Challenge" triumfavo estas Virgas Untas.  LŽ archyvo nuotrauka

Praėjusį savaitgalį automobilių sporto komplekse 333 Latvijoje susitiko devyni ekonomiško sunkvežimių vairavimo profesionalai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Geriausius taupaus vairavimo įgūdžius „The Drivers‘ Fuel Challenge“ Baltijos šalių varžybų finale pademonstravo ir nugalėtoju tapo estas Virgas Untas iš „Carnet“.

Antrąją vietą užėmė latvis Gatis Zeltinis („GRT Latvija“), trečioji vieta atiteko dar vienam estui Raimui Randui iš „Zintarex“. Baltijos šalių čempionas pelnė pagrindinį prizą – kelionę į „Volvo Trucks“ sunkvežimių gamyklą Belgijoje.

Šiemet finaliniame ture Latvijoje dalyvavo po tris geriausiai pasirodžiusius nacionaliniuose finaluose vairuotojus iš kiekvienos Baltijos šalies. Jiems teko važiuoti 32 km maršrutą bendrojo naudojimo keliais su 31 t bendrosios masės „Volvo FH“ 500 AG sąstatu ne ilgiau nei per 37 minutes, važiavimui sunaudojant kaip galima mažiau degalų. Geriausią rezultatą pademonstravęs ir 2015 m. varžybų čempionu Baltijos šalyse tapęs estas V.Untas trasą įveikė vidutiniškai naudodamas 22,75 l/100 km dyzelino.

„Degalų sąnaudoms skiriame daug dėmesio, ir tai yra mūsų transporto įmonės kultūros dalis. Važiuodamas finale stengiausi vengti bereikalingo stabdymo bei greitėjimo, taip pat maksimaliai išnaudoti sunkvežimio inerciją,“ – sakė varžybų nugalėtojas.

Lietuvos atstovams Baltijos šalių finale nepavyko iškovoti prizinių vietų. Mindaugas Tumas („Finėjas“) užėmė 5 vietą, „Gran Taralrud“ atstovai Piotras Pavliukevičius ir Vadimas Jevgrafovas – atitinkamai 6 ir 7 vietas.