TRASA

Varžybos - lyg žiemiško vairavimo treniruotė

2011 02 09 0:00
Nuolatinis ralio varžybų dalyvis R.Čapkauskas nesunkiai laimėjo ralio-sprinto lenktynes apledėjusioje trasoje.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Žiema nėra įprastas metų laikas automobilių sporto varžyboms, bet nekantriausieji sekmadienį nepabijojo varžytis apledėjusiose trasose. Tarp 39 dalyvių buvo ir entuziastų, ir profesionalų.

Sekmadienį Kačerginėje vyko automobilių žiemos ralio-sprinto trečiojo ir slalomo šeštojo etapų lenktynės. Varžybų išvakarėse pliaupęs lietus 3,05 kilometro ilgio ralio-sprinto trasą pavertė tikra ledo čiuožykla, o slalomo gerbėjams teko varžytis lyg vasarą, nes trasą dengęs sniegas ištirpo.

Profesionalų vienvaldystė

Ralio-sprinto trasoje kartu su gerokai mažesnę patirtį turinčiais lenktynininkais šįsyk nusprendė pasivaržyti ir du Lietuvos automobilių sporto meistrai - Ramūnas Čapkauskas ir Modestas Jakas.

Jie neabejotinai buvo realiausi pretendentai į pergalę, bet favoritams įrodyti pranašumą nebuvo lengva. Geriausią laiką - 2 min. 30,31 sek. - su "Mitsubishi Lancer Evo IX" antrajame važiavime parodęs R.Čapkauskas nugalėjo varžybose ir 4WD klasėje. Nors prieš tai slidžioje trasoje ir jam nepavyko išvengti suktuko. M.Jakas su "Škoda Felicia" atsiliko visai nedaug, jis 3,05 km ilgio trasą įveikė per 2 min. 38,75 sek. Trečiąją vietą 4WD klasėje užėmęs Karolis Šiugždinis su "Opel Corsa" buvo gerokai lėtesnis - 3 min. 01,22 sek.

K.Šiugždinis su tuo pačiu automobiliu varžėsi ir jaunimo klasėje, kurioje jam atiteko viena pozicija aukštesnė vieta, o pergalę čia šventė Tadas Dovidaitis, su "Škoda Felicia" trasą įveikęs per 2 min. 52,28 sek. Įpusėjus ralio-sprinto pirmenybėms abu paaugliai turi vienodai taškų ir dalijasi 1-2 vietas klasėje.

Gausioje priekiniais ratais varomų automobilių klasėje (FWD) varžėsi 10 dalyvių, o pergalė atiteko "Volkswagen Golf" vairavusiam Rokui Kavaliauskui (2 min. 39,84 sek.). Taip pat jis užėmė trečiąją vietą bendroje įskaitoje.

Užpakaliniais ratais varomų automobilių klasėje (RWD) etapą laimėjo Kęstutis Jankauskas su BMW 325, trasoje sugaišęs 2 min. 46,47 sek.

Vietoj treniruotės

Žiemos slalomo pirmenybių dalyviai varžėsi net septyniose automobilių klasėse, tačiau daugiausia dėmesio sulaukė vienintelė varžybose dalyvavusi dailiosios lyties atstovė Evelina Drilingienė. "Honda Civic" vairavusi moteris trasą įveikė per 1 min. 26,43 sek.

Absoliučiu slalomo varžybų etapo nugalėtoju tapo Marius Savukaitis, su BMW 325 trasą įveikęs per 1 min. 11,40 sek. Jis pergalę iškovojo ne tik FWD, bet ir RWD klasėje.

Vos keliomis sekundės dalimis nuo M.Savukaičio atsiliko visais ratais varomų automobilių klasės nugalėtojas Tomas Ivanauskas.

Jaunimo klasėje pergalę šventė Edvinas Savickas, dygliuotas padangas turinčių automobilių klasėje - M.Jakas, o laisvojoje klasėje - Vytis Pauliukonis.

Vienas varžybų organizatorių, VšĮ "Nemuno žiedas" direktorius Eduardas Jakas tvirtino, kad renginys yra lyg vairavimo žiemos sąlygomis treniruotė. "Uždarose trasose, prižiūrimi specialistų, lenktyniauja ir keletas jaunuolių, dar neturinčių vairuotojo pažymėjimų. Tai bene didžiausia tokių lenktynių nauda, nes uždarose trasose gautos meistriškumo pamokos labai pravers bendro naudojimo keliuose, kuriuose jau pastebimai mažėja avarijų", - teigė jis.