Vilniaus ralyje triumfavo latviai

2010 05 12 0:00
Geriausiai tarp lietuvių pasirodė V.Švedo ir Ž.Sakalausko tandemas, džiuginęs žiūrovus žvyro kruša.
Algimanto Brazaičio nuotraukos

Šeštadienio pavakarę sostinėje finišavo Vilniaus ralis, kurį Lietuvos automobilių klubas rengia nuo 1961 metų. Šįmet pagrindinis prizas, Vilniaus miesto mero taurė, iškeliavo iš Lietuvos - varžybas laimėjo latviai Maris Neikšanas ir Raivis Jansonas.

Ralis "Vilnius 2010" kartu buvo ir Lietuvos automobilių ralio atvirojo čempionato antrasis etapas, ir pirmasis B lygos etapas.

Jau per pirmą greičio ruožą lietuviams metė iššūkį net du ekipažai iš Latvijos. Jie ir tapo ralio "Vilnius 2010" lyderiais.

Brolių vienvaldystė.

M.Neikšanas ir R.Jansonas, vairavę "Mitsubishi Lancer Evo IX", pergalę šventė jau po pirmo greičio ruožo. Antrąją vietą pirmoje rungtyje pelnė lyderio brolis Andis Neikšanas ir jo šturmanas Peteris Dzirkalis. Trečias liko Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas. Rokas Lipeikis ir jo dukra Inga, vairavę "Mitsubishi Lancer Evo VIII", baigė rungtį ketvirti.

Antrą greičio ruožą vėl pirmi įveikė M.Neikšanas ir R.Jansonas. Šis ekipažas iš viso laimėjo tris rungtis, kaip ir A.Neikšanas su P.Dzirkaliu. Lietuviams V.Švedui ir Ž.Sakalauskui, Lipeikių tandemui bei Ramūnui Čapkauskui ir Tomui Šipkauskui pavyko iškovoti tik po vieną pergalę.

Prie starto linijos "Versmės" trasoje netoli Ukmergės šeštadienio rytą išsirikiavo 64 ekipažai: 44 sportininkų profesionalų tandemai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos, 15 mažiau patyrusių B lygos dalyvių ir 5 "nulinukų" ekipažai, važiuojantys kartu su profesionalais, bet neįtraukiami į ralio įskaitą. Finišą pasiekė vos 33 ralio atributika papuoštos mašinos. Daugumą sportininkų nuvylė technika. "Nė viename ralyje nebūna, kad finišuotų visi, pradėję lenktynes, tačiau pusė iškritusiųjų - neįprastai daug", - stebėjosi varžybų vadovas Gražvydas Smetonis.

Taurė - latviams

Vilniaus mero Viliaus Navicko taurę vicemeras Gintautas Babravičius įteikė absoliutiems ralio nugalėtojams M.Neikšanui ir R.Jansonui. Šis ekipažas visus devynis varžybų programoje buvusius greičio ruožus, kurių ilgis - 110,4 kilometro, įveikė per 58 min. 32,9 sek. vidutiniu 113 km/val. greičiu. Antrąją vietą užėmė A.Neikšanas ir P.Dzirkalis. Jie važiavo vidutiniu 112,7 km/val. greičiu ir nuo lyderių atsiliko 10,1 sekundės.

Trečioji vieta ir pirmoji pozicija Lietuvos čempionato įskaitoje atiteko V.Švedui ir Ž.Sakalauskui. Šis ekipažas pralaimėjo nugalėtojams 14,7 sekundės (vidutinis greitis - 112,5 km/val.). Ketvirtoji absoliučios įskaitos ir antroji vieta šalies čempionate atiteko Lipeikių tandemui. Tėvas ir duktė nuo lyderių atsiliko 38,5 sekundės. Atitinkamai penktąją ir trečiąją pozicijas užėmė R.Čapkauskas su T.Šipkausku. Juos nuo laimėtojų skyrė 43,3 sekundės.

Lyg treniruotė

Ralio "Vilnius 2010" nugalėtojas M.Neikšanas tvirtino, kad varžybos Lietuvoje jo ekipažui buvo kaip gera treniruotė prieš Talsių ralį, vyksiantį savaitgalį Latvijoje.

Pernai ir užpernai Vilniaus ralį laimėjęs V.Švedas neslėpė, jog siekė pergalės, bet rezultatu nenusivylė. "Kodėl tik trečias? Juk Lietuvos čempionate mes - nugalėtojai", - juokavo lenktynininkas. Jo nenustebino latvių pergalė. "Ten automobilių ralis - sportas nr. 1. Na, galbūt po ledo ritulio. Varžybas transliuoja televizija, jų susirenka stebėti per 80 tūkst. žmonių. Raliui neabejingi ir Latvijos vadovai, visaip skatinantys automobilių sportą, treniruočių bazių ir viskuo aprūpintų komandų kūrimą. Todėl nereikia stebėtis, kad atvykę kaimynai laimi lenktynes, nes Latvijoje ralio ir jį kultivuojančių sportininkų lygis daug aukštesnis", - komentavo V.Švedas.