Žiedinėse lenktynėse - lyderių sėkmė

2009 05 27 0:00
"Rimo" ekipa 4 valandų trukmės lenktynėse nugalėjo su dyzelinu varomu BMW.
Algimando Brazaičio nuotrauka

Gegužės 23-24 dienomis Kačerginės "Nemuno žiedo" trasoje vyko Latvijos ir Estijos automobilių žiedinių lenktynių čempionatų antrojo, o Lietuvos - trečiojo etapų varžybos.

Lenktynių programą papildė "BMW taurės" antrojo etapo lenktynės bei antrosios šįmet šioje trasoje vykusios 4 valandų lenktynės, kurių dalyviai varžėsi dėl 35 metų savo sukaktį žyminčios Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) taurės.

Sekasi ne tik ralyje.

Negausiai susirinkusius žiūrovus bene labiausiai sudomino sekmadienį "BMW taurės" įskaitoje varžęsi sportininkai. Šios taurės nugalėtojas paaiškėjo tik prieš pat finišą.

Realiausias viltis pirmas kirsti finišo liniją sekmadienį puoselėjo Donatas Stašaitis, kuris šeštadienį vykusiose pirmosiose "BMW taurės" varžybose finišavo trečias. Tačiau likus mažiau nei trims ratams iki finišo favoritą aplenkė ralio gerbėjams gerai žinomas Dovilas Čiutelė, pergalę pelnęs ir šeštadienio lenktynėse.

Surinkęs 50 taškų, D.Čiutelė tapo šios lenktynių serijos laimėtoju, o dešimčia taškų mažiau pelniusiam D.Stašaičiui atiteko antroji "BMW taurės" lenktynių vieta. Trečias liko Remigijus Veikalas, šeštadienio ir sekmadienio važiavimuose atitinkamai užėmęs ketvirtąją ir trečiąją vietas.

Daugelis į Kačerginę atvykusių sportininkų išmėgino jėgas ne tik savo šalių, bet ir Baltijos čempionatuose.

"Baltic Open I" klasėje Lietuvos ir Baltijos šalių nugalėtoja tapo vienintelė su vyrais varžiusis dailiosios lyties atstovė Ernesta Globytė. "Baltic Open II" Lietuvos pirmenybių trečiojo etapo nugalėtoju tapo Rimantas Blažulionis, o prizines vietas pasidalijo Saulius Vitkauskas ir Arūnas Granskas.

SP klasėje dominavo latviai - pirmąją vietą iškovojo Marcis Birkensas, antras finišavo Ramūnas Čapkauskas, o trečias liko Oskaras Laiveniekas.

Nacionalinės klasės įskaitoje varžėsi vieni latviai, o dviejų dienų lenktynėse pranašumą pavyko įrodyti Vitaliui Kalmiui, pranokusiam Janį Karklinį ir Janį Krastinį.

S1600 klasės įskaitoje dvi pirmąsias nugalėtojų pakylos pakopas užėmė estai Rolandas Feodorovas ir Raulas Karu, o trečiąja vieta tenkinosi latvis Armandas Keišis.

4 valandų lenktynės

Prie 4 valandų lenktynių starto linijos išsirikiavo daugiausia komandų - 16.

Pergale džiaugėsi "Rimo" komandos nariai R.Blažulionis ir S.Vitkauskas, vairuojantys "BMW 330D" automobilį. Jiems priklauso ir pirmųjų 4 valandų lenktynių nugalėtojų vardas.

Jau ketvirtajame rate pasiekusi geriausią laiką ši ekipa pirma kirto finišo liniją, per 4 valandų laiko limitą įveikusi 162 Kačerginės "Nemuno žiedo" trasos ratus (534,6 kilometro). LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas komandos draugams įteikė taurę ir sveikino su pavykusiomis varžybomis.

Nuo nugalėtojų atsilikusi dviem ratais, antra lenktynių finišą kirto "Acme Grifs AG" komanda, kurios lenktynininkai Arūnas Granskas ir Martynas Samuitis vairavo "Honda Civic" automobilį. Trečiąją vietą iškovojo "Alfa Romeo" klubo kvartetas Rimvydas Agurkis, Nerijus Beržinis, Kastytis Stankaitis ir Artūras Putna, su "Alfa Romeo 155" antriesiems prizininkams pralaimėję vos vieną ratą.

Bendrosios įskaitos nugalėtojai ir prizininkai šventė pergales atitinkamai ir dyzelinių, A2000 bei A3000 klasėse.

A1600 klasėje nugalėjo "Ataka Racing-dovanų manija", SP - "Neiluva-Racing team", o A3000+ klasėje - "Padvaiskas ir Ko" ekipos.