TRASA

Žiemos ralyje virė tarptautinė kova

2009 02 04 0:00
Puikiai raliui paruoštą "Škoda Fabia WRC" vairavęs S.Girdauskas nepaliko varžovams jokių vilčių.
Reporteris.com nuotrauka

Šeštadienį įvykusiame pirmajame Lietuvos ralio čempionato etape "Winter Rally 2009" pergalę pelnė galingą "Škoda Fabia WRC" vairavęs Saulius Girdauskas su šturmanu Pauliumi Urbonu, o antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo sportininkai iš Latvijos.

Iš šešiasdešimties prie starto linijos išsirikiavusių ekipažų finišo tiesiąją kirto tik 43. Lenktynių nugalėtojai S.Girdauskas ir P.Urbonas, važiavę vieninteliu šiame ralyje startavusiu WRC klasės automobiliu, išsiveržė į priekį nuo pirmųjų greičio ruožų. Skrieję vidutiniu 119,65 km/h greičiu, 101 kilometro trasą jie įveikė per 50 min. 38,9 sek. ir tapo absoliučios įskaitos ir A+ klasės nugalėtojais. Nugalėtojų ekipažui atiteko ir pagrindinis trofėjus - Utenos miesto mero taurė.

Kaimynų kova.

Po varžybų S.Girdauskas gyrė renginio organizatorius ir apgailestavo, kad šalia jo ant nugalėtojų pakylos stovėjo ne lietuvių sportininkai, o "broliukai" latviai. "Reikia siekti, kad ateityje neužleistume aukščiausių pozicijų svečiams ir kautumėmės su jais iki pat finišo", - juokavo jis.

Antrąją vietą žiemos ralyje užėmė N4 klasėje esantys latviai Andis Neikšansas ir Peteris Dzirkalsas, nuo S.Girdausko atsilikę 52,4 sek., o trečiąją vietą pelnė 2008 metų Latvijos ralio čempionas Aivis Egle su šturmanu Martinšu Jerumsu.

Praėjusių metų Lietuvos ralio čempionui Vytautui Švedui su šturmanu Žilvinu Sakalausku šįkart finišo pasiekti nepavyko. Varžybų pradžioje šis, "Mitsubishi Lancer Evo IX" sportinį automobilį vairavęs ekipažas N4 klasėje demonstravo geriausius rezultatus, o jam ant kulnų lipo tokią pačią mašiną pilotavęs Deivido Jociaus ir Kastyčio Torrau ekipažas. Tačiau šių sportininkų kova nutrūko nepasiekus finišo. Aštuntajame greičio ruože V.Švedas nesuvaldė savo automobilio ir išlėkė iš trasos, o jau po kelių minučių dėl sumaitotos važiuoklės varžybos baigėsi ir D.Jociui. Kadangi kartu su "Winter Rally 2009" startavo ir Latvijos ralio čempionatas, į lyderių pozicijas pakilę šalies kaimynės ekipažai galėjo šiek tiek atsipūsti ir pasivaržyti tarpusavyje - N4 klasėje visas prizines vietas užėmė Latvijos atstovai.

Pergalės klasėse

Aštri kova dėl pergalės vyko ne tik bendrojoje ralio įskaitoje, bet ir atskirose automobilių klasėse. A8 klasės nugalėtojo titulą pelnė bendrojoje įskaitoje ketvirtąją vietą užėmęs daugkartinis šalies ralio čempionas Rokas Lipeikis su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi. N2000 klasėje pirmi finišavo jau dvejus metus Pasaulio ralio čempionate (WRC) "Fiesta Trophy" įskaitoje dalyvaujantis Vytautas Baranauskas su Gediminu Celiešiumi, važiavę "Ford Fiesta" markės automobiliu. Jie buvo greičiausi tarp visų dviem ratais varomus automobilius vairuojančių ekipažų ir bendrojoje įskaitoje užėmė 16-ąją vietą.

R2000 klasėje išskirtiniu žiūrovų palaikymu galėjo mėgautis po metų pertraukos į ralio trasas sugrįžęs Dovilas Čiutelė su šturmanu Žydrūnu Vaitkevičiumi ir raudonu "Lada 2105 VFTS". Šįkart charizmatiškajam lenktynininkui atiteko antroji vieta, o pergalę klasėje šventė Giedriaus Notkaus ir Dainiaus Aleknos ekipažas su "Opel Astra".

Vienintelė ralyje dalyvavusi mergina ir taip pat vienintelė A2000 klasės dalyvė septyniolikmetė Joana Survilaitė sėkmingai įveikė visą trasą ir bendrojoje įskaitoje užėmė paskutinę, 43-iąją vietą.

Ledo pavojai

Ledu padengti vingiuoti keliai ralio dalyviams neatleido net menkiausių klaidų. Dėl 67 numeriu pažymėto latvių Mikso Ernstsonso ir Karlio Klavinšo ekipažo avarijos net teko sustabdyti varžybas devintajame ir dešimtajame greičio ruožuose. Greičio ruožo pradžioje, M.Ernstsonso pilotuotas "Mitsubishi Lancer Evo IX" dideliu greičiu rėžėsi į medį. Automobilis buvo visiškai sumaitotas, o abu sportininkai skubiai nugabenti į ligoninę.

Dar trečiajame greičio ruože nuo kelio į pievas nuskriejo ir savo pasirodymą baigė tarptautinis ekipažas - latvis Janis Vorobjovas bei patyręs mūsų šalies šturmanas Audrius Šošas.

Tačiau bene kurioziškiausia nesėkmė pačioje ralio pradžioje ištiko Remigijaus Dermanto ir Juozo Rudzinsko ekipažą, vairavusį šeštosios kartos "Mitsubishi Evolution", kuris kadaise atnešė ne vieną pergalę ir čempiono titulą R.Lipeikiui. Startavę vienuolikti, sportininkai pirmajame greičio ruože parodė pavyzdingą tempą ir finišavo šešti, tačiau vos pasiekus finišą jų automobilis apvirto.

Pirmą kartą ne Visagino, o Utenos apylinkėse surengtas žiemos ralis sulaukė dėmesio ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos ralio gerbėjų. Preliminariais duomenimis, žvarbaus oro nepabūgo ir stebėti "Winter Rally 2009" susirinko per 50 tūkst. žiūrovų.