Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATA
TRASAŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA
ŽMONĖS

Atskleidžia Lietuvos grožį, o ne negeroves

2013 04 18 13:13
Interneto žinovas S.Rudaminas siekia parodyti, koks gražus gimtasis kraštas. / Laimono Ciūnio nuotrauka

Interneto rinkodaros specialistas Simonas Rudaminas jau dvejus metus dega neblėstančia aistros ugnimi parodyti pasauliui, kokia graži Lietuva. Šio tikslo jis siekia virtualioje erdvėje publikuodamas įvairių fotografų darytas mūsų krašto nuotraukas. 

S.Rudaminas socialiniame tinkle "Facebook" sukūrė puslapį "We love Lithuania" ("Mes mylime Lietuvą"), jame ir publikuojami gražūs Lietuvos vaizdai. Įspūdingų nuotraukų sklaida didžiulė. Patalpintos į puslapį "We love Lithuania", fotografijos peržiūrimos tūkstančius kartų. Šiais Lietuvos vaizdais dar dalijamasi interneto erdvėje, todėl net sunku nuspėti, kur jie nukeliauja ir kas juos pamato. O sausa faktų kalba galima konstatuoti, kad šiuo metu "We love Lithuania" turi per 42 tūkstančius lankytojų, 60 proc. jų yra lietuviai, 40 proc. - svetur gyvenantys tautiečiai ir užsieniečiai, į puslapį sudėta per septynis tūkstančius nuotraukų su įsimintinais kraštovaizdžiais, ir susidomėjusiųjų gretos vis didėja.

Ką parodyti?

Puslapio "We love Lithuania" įkūrėjo S.Rudamino lzinios.lt prašė prisiminti, nuo ko viskas prasidėjo. "Idėja kilo pavasarį prieš dvejus metus, kai gyvenau Kipre, - pasakojo jis. - Kartą, kai sėdėjome su kipriečiu kaimynu, pasakojau jam apie Lietuvą - apie žaliuojantį Vilnių, kaip skleidžiasi kaštonai ir panašiai. Jis paprašė parodyti vaizdų. Kai per "Google" pabandžiau jų ieškoti, buvo katastrofa. Nieko, ką galima parodyti, nebuvo. Tada man atėjo mintis "pakurti" duomenų bazę, kurioje galima būtų pamatyti, kaip atrodo Lietuva."

Varėna. / Laimono Ciūnio nuotrauka

Paprasčiausia buvo sukurti puslapį socialiniame tinkle ir į jį dedant Lietuvos nuotraukas pristatyti mūsų kraštą. Iš pradžių S.Rudaminas sudėjo gimtosios šalies vaizdus iš "Vikipedijos". "Kai pamačiau, kad puslapis turi potencialo, kad jis žiūrimas, pradėjau skambinti nuotraukų autoriams, prašydamas leidimo publikuoti jų darbus", - sakė S.Rudaminas. Tinkamų vaizdų jis rasdavo įvairiose virtualiose fotografijų svetainėse ir platformose.

Sumanymas sėkmingai įsivažiavo, radęs tinkamą kelią. Gražių Lietuvos vaizdų puslapyje vis daugėjo, gerbėjų ir sekėjų skaičius augo. "We love Lithuania" populiarėjo geometrine progresija. S.Rudaminas tai vadino sniego gniūžtės efektu. Mat dabar jau yra lavina vaizdų, kuri sklinda per tūkstančius juos žiūrinčiųjų ir toliau platinančių sekėjų. Jei iš pradžių per dieną S.Rudaminas į "We love Lithuania" įdėdavo po vieną nuotrauką, dabar - maždaug po aštuonias.

Šventoji. / Mindaugo Riaukos nuotrauka

Viskas - iš geros valios

Autoriai, kurių darytos nuotraukos rodomos dešimtims tūkstančių tautiečių ir užsieniečių, jokio atlygio negauna. Viskas veikia geranoriškumo principu. Pastoviai su "We love Lithuania" bendradarbiaujančių fotografų vis daugėja. Pats idėjos autorius investuoja savo laiką, mintis, energiją. Uždarbis nėra materialus. Tai supratimas, kad garsini Lietuvą, parodai, kokia ji graži. S.Rudaminas pabrėžė, kad jis - tik idėjos sumanytojas. O "We love Lithuania" yra visų - ir nuotraukų autorių, ir lankytojų. Įdomu, kad jei iš pradžių S.Rudaminas prašydavo fotografų leidimo dėti jų darytas nuotraukas, dabar daugėja tokių, kurie patys pasiūlo Lietuvos kraštovaizdžio fotografijų. Nuotraukų puslapiui atsiunčia nemažas būrys autorių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Telšių, Biržų, Anykščių ir kitų miestų fotografų bendruomenių. "Kai jie turi gražių kadrų, mielai dalijasi", - teigė pašnekovas.

Pasak S.Rudamino, kolegos iš rinkodaros srities darbą prie "We love Lithuania" įvertino 60 tūkst. eurų. Jie paskaičiavo, kiek kainuotų sukurti tokį projektą. Puslapio autorius apčiuopiamos naudos neturėjo, o ir neketina to paversti pelningu užsiėmimu. S.Rudaminas šypsojosi, kad tuos tūkstančius "kainavo" jo ambicija padaryti šį darbą. "Pasakiau sau, kad tai bus mano duoklė Lietuvai. Tam tikras indėlis į šalies reklamavimą. Tuo tikslu buvo įkurta Viešoji įstaiga "We love Lithuania" - kad gražus projektas nevirstų komercija, - teigė jis.- Tai yra sklaidos projektas, skirtas garsinti Lietuvą." Nors materialios naudos neturi, S.Rudaminas teigė, kad yra kitokia - įgyvendindamas sumanymą ir tęsdamas šią veiklą, jis susipažino su daugeliu nuostabių žmonių.

Lietuvą atranda užsieniečiai ir emigrantų ainiai

"Pradinė mintis buvo tokiu būdu su Lietuva supažindinti užsieniečius. Vėliau – parodyti šalį ir patiems lietuviams, kurie, be savo apylinkių, neįsivaizduoja, kaip atrodo gimtasis kraštas. Daugelis žino, kokie yra Turkijos ar Egipto kurortai, bet nėra matę, tarkime, Zarasų rajono ežerų ir nebuvo pakilę į apžvalgos aikštelę", - teigė idėjos "We love Lithuania" autorius. Todėl nenuostabu, kad didesnė puslapio lankytojų dalis dabar yra bent tokiu būdu, virtualiai, savo krašto grožį pamatantys lietuviai. O tai gali paskatinti ir aplankyti vietas, įamžintas publikuojamose nuotraukose.

Plungė. / Dianos Garbačauskienės nuotrauka

Pasak R.Rudamino, "We love Lithuania" sekėjai atspindi šalis, kuriose gyvena daugiausia išvažiavusių tautiečių. Todėl dominuoja emigravusieji į Didžiąją Britaniją, Ameriką, Ispaniją ir t.t. Mūsų krašto vaizdais domisi ir šių šalių gyventojai. Jie dalijasi nuotraukomis ir savo bičiuliams siūlo apsilankyti Lietuvoje. Dažniausiai patys jau būna viešėję mūsų šalyje. "Esu gavęs ne vieną laišką iš susidomėjusių Lietuva užsieniečių. Tarkime, parašė žmogus iš Danijos, padėkojo, kad yra toks puslapis, kuriuo pasidalijo jo draugas. Taip danas "atrado" Lietuvą. "Pamatęs šį puslapį nuvykau į jūsų šalį, - rašė užsienietis. - Dabar Lietuva tarp lankytinų kraštų man yra pirmoje vietoje." Ir tokia istorija - ne viena", - pasakojo S.Rudaminas.

Į "We love Lithuania" kūrėją kreipiasi nemažai pirmos bangos lietuvių palikuonių, klausinėja apie įvairias Lietuvos vietoves, vaizdus, kuriuos norėtų pamatyti. Tarkime, pasakoja, iš kokio kaimo kilę seneliai, domisi, kaip šiuo metu jis atrodo. Viena lietuvių kilmės amerikietė prisiminė kadaise prosenelės dainuotą dainelę, bet negalėjo tiksliai atsiminti žodžių. S.Rudaminas jai padėjo ir nusiuntė nuorodą. Dabar moteris žino, kad tai buvo dainelė "Virė virė košę...". Lietuviškų šaknų turinti argentinietė, vasarą ketinanti atvažiuoti į Lietuvą, paprašė S.Rudamino, kad ją pasitiktų. Sumanymo "We love Lithuania" autorius sakė: "Tas puslapis tapo savotišku traukos centru. Tai labai malonu."

Negatyviems dalykams - ne

Kodėl "We love Lithuania" publikuojamos tik nuotraukos, bet nėra tekstų? "Vaizdus supranta visi - ir anglai, ir meksikiečiai, ir korėjiečiai. Neriboja kalbos supratimas, - aiškino S.Rudaminas. - Minčių apie tekstus yra, bet tada reikėtų profesionalaus vertimo, o tam būtinos piniginės lėšos."

Su Valstybės diena! Pasipuošęs Vilnius. / Dianos Garbačauskienės nuotrauka

Kaip žinia, Lietuva nėra vien graži šalis, kokia ji rodoma "We love Lithuania" publikuojamose nuotraukose. Yra ir kitokios realybės. Kodėl per vaizdus neatskleidžiamos krašto problemos? S.Rudamino nuomone, neigiamos informacijos Lietuvoje ir taip netrūksta. "Blogus dalykus nušviečia žiniasklaida, - sakė jis. - O "We love Lithuania" koncepcija yra teigiamos emocijos. Tai, kas mums svarbu, atskleidžia, kokie esame. Būdami susiraukę, nepastebime daug gerų dalykų. O aš siūlau - pamatykime gražiąją Lietuvą."

Klausiamas, kodėl buvo išvykęs gyventi į Kiprą, kur ir kilo mintis kurti projektą "We love Lithunia“, S.Rudaminas sakė, kad tai - jo svajonių šalis. Ten buvo išvykęs su šeima. Būdamas rinkodaros specialistas, internetu dirbti jis gali būdamas bet kur. "Be to, Kipre turėjau galimybę stažuotis tarptautinėse kompanijose. Manau, kiekvienas žmogus turėtų išvažiuoti pagyventi užsienyje. Būnant svetur požiūris į Lietuvą keičiasi. Išmoksti nekreipti dėmesio į buitinius dalykus, o matyti esminius. Pradedi mąstyti konstruktyviai. Supranti, kad viskas priklauso nuo paties žmogaus, - tvirtino pašnekovas. - Jei noriu, kad Lietuva būtų žinoma užsienyje, ją reklamuoju. Jei noriu, kad mano kiemas būtų švarus, jį iššluoju, o ne piktinuosi, kad kiemsargis to nepadarė."

Mintyse - kilnojamos parodos

Pasak S.Rudamino, puslapis, kuriame per vaizdus pasakojama apie mūsų kraštą, pavadintas angliškai, nes svarbiausia jo paskirtis - pristatyti Lietuvą užsieniečiams. Dabar atsirado kitų sumanymų, vienas tokių - atskiras portalas, kuriame būtų patalpinti visi "We love Lithuania" vaizdai. Kita mintis - surengti puslapyje publikuojamų nuotraukų parodą. "Norisi iš interneto iškelti koją į realų gyvenimą", - sakė S.Rudaminas. Ekspozicija galėtų būti kilnojama, parodžius darbus Lietuvoje vėliau būtų galima nuvežti juos į Ameriką, kitas užsienio šalis. Tačiau tokiam sumanymui reikėtų paramos, kurios autorius šiuo metu ir ieško.

Palanga jau pasiruošusi Šv. Velykoms. Ši nuotrauka buvo pamatyta per 200 tūkst. kartų. / Dianos Garbačauskienės nuotrauka

Trumpai

* "Facebook" puslapis "We love Lithuania" turi daugiau kaip 42 tūkst. sekėjų iš įvairių šalių. 60 proc. lankytojų yra lietuviai, 40 proc. - emigrantai ir užsieniečiai.

* Lietuvos krašto vaizdus nuolat žiūri maždaug 23 tūkst. Lietuvos, 5 tūkst. Jungtinės Karalystės, 2 tūkst. JAV, po tūkstantį Airijos ir Vokietijos, po septynis šimtus Norvegijos, Ispanijos ir Italijos, po keturis šimtus Turkijos, Danijos, Brazilijos, Nyderlandų, Prancūzijos, trys šimtai Rusijos, po du šimtus Švedijos, Indijos, Egipto, Kanados, Portugalijos ir kitų šalių gyventojų.

* "We love Lithuania" patalpinta per septynis tūkstančius nuotraukų su įsimintinais Lietuvos kraštovaizdžiais.

DALINKIS:
0
0
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasĮdomybėsKontaktai
IstorijaJurgos virtuvėKomentaraiKonkursaiReklaminiai priedai
KultūraLietuvaMokslas ir ITPasaulisPrenumerata
SportasŠeima ir sveikataTrasaŽmonėsKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"